Jump to content

Tipy a rady

VÝMALBA SVÉPOMOCI NEBO PROFESIONÁL

Provádění povrchových úprav se zdá být celkem jednoduché, ale chcete-li mít práci provedenou v té nejlepší kvalitě, musíte ji provádět odborně. Přesně dodržovat předepsané technologické a pracovní postupy, používat kvalitní a vhodné materiály, pracovní nářadí a také pracovat přesně a pečlivě. Budete-li vynechávat jednotlivé pracovní úkony, pracovat s nevhodným, nekvalitním nebo prošlým materiálem a nevhodným nářadím nebo pracovat ve spěchu a za nevhodného počasí, výsledek práce bude i podle toho vypadat.
Nejprve byste si měli zjistit celkovou plochu stěn, které chcete malovat. Ta se vypočítá podle vzorce (šířka + délka x 2) x výška, plocha stropu pak délka x šířka. Podle velikosti si pak koupíte množství barvy. To záleží i na počtu nanesených vrstev, o kterém rozhoduje hlavně podklad. Jestli se původní nátěr loupe, je potřeba jej seškrábat, případné nerovnosti povrchu stěn zatmelit nebo srovnat broušením. První vrstvu pak natřeme penetračním nátěrem, až poté následují dvě barevné vrstvy.
Výmalba svépomocí je v ideálním případě sice levnější, ale průměrně trvá celý proces neprofesionálovi až 3 x déle. Dost často se také stává, že se něco při malování zvrtne a celý proces pak musíte opakovat. Proto nemáte-li v tomto oboru dostatečné vědomosti a zkušenosti neváhejte využít služeb profesionálů.